Koduleht ajutiselt suletud

Kodulehe avamiseks palun võtke ühendust Elitec’i klienditoega või saatke meile kiri

• telefon: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Web site is temporarily not available

To activate website please contact the Elitec costomer service or send us a message

• phone: (+372) 65 65 64 6
• info[at]elitec.ee

Login
Saue Kodu-Uurimise Seltsing tegeleb Saue asustus- ja kultuuripärandi talletamisega. Kokku   on kogutud hulk ajaloolist ja rahvapärimuslikku materjali külade, talude, loodusväärtuste, endisaegse olustiku ning elukorralduse kohta.
Seltsing alustas oma tegevust 2002. aastal, kui Saue Kodulooklubi nime all tuli kokku hulk eri põlvkondade sauelasi, et üheskoos oma mälestusi jagada ning tulevastele põlvedele jäädvustada. Koos on korraldatud mitmeid näitusi, kuulatud teineteise ja külaliste mälestusi Saue kohta, külastatud mitmeid muuseume.
Viimase aja tegemiste keskpunktis on olnud inimene: uurime iseenda ning kodupaiga inimeste suguvõsasid, kogume sauelaste ning Sauega seotud inimeste mälestusi, koondame kokku vanu fotosid ja dokumente, vaatleme, kuidas on eri aegadel arenenud ja laienenud Saue asustus.
 Ootame endi sekka kõiki, kel huvi aja- ja koduloo vastu ning soov selle põlistamiseks midagi üheskoos ära teha. Seltsingu korralised koosviibimised toimuvad iga kuu teisel teisipäeval kell 17 Saue Linna Raamatukogus. Sealtsamast on aasta ringi võimalik saada täiendavat teavet seltsingu tegemiste kohta.

 Saue ajaloolise mälu pank    Saue aeg ja lugu

Saue Kodu-uurimise Seltsingu tegevus

Täiendav teave: Evelin Povel-Puusepp
 
evelinpovel@gmail.com